تمرین درمانی

تمرین درمانی چیست؟

تمرین درمانی استفاده از تمرینات هدفمند و برنامه ریزی شده در جهت بالا بردن سطح کیفی زندگی و رفع محدودیت‌های عملکردی است. امروزه علم طراحی تمرین بر اساس فیزیک و ظرفیت بدنی هر شخص نیاز به دانش و تجربه در این خصوص را دارد. با طراحی تمرین مناسب میتوان در میان مدت و بلند مدت به اهداف خود رسید و حداکثر ظرفیت توانایی را حفظ کرد.

اهداف

-بهبود ویا پیشگیری از اختلالات اسکلتی_عضلانی

-بازیابی عملکرد جسمانی و آمادگی جسمانی

-پیشگیری ویا کاهش ریسک فاکتورهای مربوط به سلامتی





انواع تمرین درمانی

در حالت کلی تمرین درمانی به دو صورت مستقل ویا همراه با دستگاه‌های فیزیوتراپی به کار می‌رود و برای افراد آماتور (افراد عادی) و ورزشکاران حرفه‌ای استفاده‌های متفاوتی دارد


تمرین درمانی در افراد آماتور

این متد عمدتاً در جهت اصلاح مشکالات فرم و ظاهر افراد که در اثر پوزیشن‌ها و عادت‌های اشتباه در زندگی روزمره و در محل کار ایجاد میشود استفاده میشود. همچنین از کاربردهای مهم آن می‌توان به کاهش وزن و تناسب‌اندام نیز اشاره کرد.







تمرین درمانی در ورزشکاران حرفه‌ای

در ورزشکاران حرفه‌ای این مِتد در قالب تمرینات به جهت آماده سازی قبل از جراحی، ایجاد بالانس در بین گروه عضلانی در جهت پیشگیری از آسیب و تمرینات پیش فصل انجام می‌گیرد.







موارد کاربرد

تمرین درمانی در موارد شایع مثل کمردرد، گودی کمر، قوز پشتی، انحرافات ستون فقرات گردنی و کمری، آرتروزها، انواع آسیب‌های ورزشی از قبیل پیچ خوردگی مچ پا، پارگی رباط صلیبی و بسیاری موارد دیگر این‌چنینی کاربرد دارد.



شما عزیزان میتوانید برای رفع مشکلات خود در این زمینه توسط برترین متخصصان فیزیوتراپی زیر نظر دکتر مجید صادقی، در قسمت تماس با ما، مشخصات خود را ثبت کرده تا همکاران در اسرأ وقت با شما تماس بگیرند.